Online kurz angličtiny

Vrhla som sa na angličtinu. Po dlhom rozhodovaní som jednoznačne zistila, že jediným vhodným spôsobom, ako sa naučiť anglicky, je pre mňa e-learning. nemusím nikam chodiť, nestresuje ma vlastná hlúposť, kedy na kurzoch sú zásadne všetci lepší než ja a naviac - môžem začať hneď, kým mám chuť a odhodlanie.

"Strýčko Google" mi pomohol s výberom. Našla som stránky http://www.vyucba-anglictiny.sk. Kurz je neuveriteľne lacný, cenovo absolútne neporovnateľný s inými - a pritom kvalitný a súčasne nie príliš zložitý, aby ma neodradil hneď na začiatky.

Najskôr som sa pozrela na to, ako celá výučba vyzerá. Prvé, na čo som narazila, bol akýsi relatívne podarený obrázok domčeka a k tomu pomerne prostý článok na tému "moja rodina". Bolo to naozaj vcelku jednoduché, ale zároveň tam bol šikovne namontovaný celkom slušný kus slovnej zásoby. Naviac som sa ani nemusela "obťažovať" s čítaním textu, stačilo kliknúť na symbol pod článkom a hlas akéhosi gentlemana to urobil za mňa. To človek ocení hlavne, keď s angličtinou začína, a výslovnosť je pre neho španielskou dedinou.

Po úvodnej časti nasledovala časť s anglickými slovíčkami, kde bolo zase možné "konzumovať" ich nielen v textovej, ale aj v audio podobe. Ďalej celý test pokračoval doplňovačkami rôznych slovných druhov do viet a následne prekladmi celých viet z češtiny do angličtiny. Pri tom som sa trocha nahnevala, lebo moje výsledky boli biedne až zúfalé. Po piatich minútach uvažovania, či som hlúpa alebo len unavená, som sa ale "zaťala" a vyplnila ho znova. Tentokrát to bolo bez chýb a dokonca som si aj kadečo zapamätala. Aj keď som sa pri tom zapotila. Uf, tá angličtina!

Pravdou ale je, že naučiť sa takto anglicky bude určite hračka - pozrite sa na to: http://www.vyucba-anglictiny.sk/…va-lekce.php?…

Nikdy som nebola šprtkou, skôr naopak, ale musím uznať, že ma učenie prvýkrát v živote baví. Žiaden stres. To je všeobecne jedna z výhod e-learningu. Keď už totiž nemáte pätnásť rokov, budete pri nesprávnej odpovedi veľmi zle znášať pohoršené pohľady učiteľky či lektorky angličtiny a počúvať, že ste sa na to doma mali ale naozaj pozrieť, miesto toho, aby ste varili nedeľný obed, alebo čo ste to doma miesto učenia robili! (Pohľad celej učebne je upretý na vás. Vy sa červenáte. Dokonca sa zdáte menšia.)

Online kurzy angličtiny vám o poznanie príjemnejšou cestou pomôžu naučiť sa konečne anglicky. A pokiaľ si nie ste istí, s akou lekciou začať, ak ste pokročilejší, alebo by bolo lepšie začať od začiatku, skúste internetový rozradzovací test z angličtiny. A tu hneď otestujú, čo z angličtiny ešte viete: http://www.vyucba-anglictiny.sk/…zna­losti.php.